ELO HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR !!

2011-01-14 00:35:00

 1.    ELO puanım olması için ne yapmam gerekiyor?

 

ELO hesaplamalarına dahil yarışmalarda en az 9 ELO puanlı sporcu ile oynamış ve en az 1201 performans göstermiş olmanız gereklidir.

 

Kapalı Döner Sistem ELO yarışmalarında ise sadece 1200 üzeri performans göstermeniz ELO puanı sahibi olmak için yeterlidir. Bu şartların yanı sıra;

 

 

·         İlk katılacağınız ELO hesaplamalarına dahil yarışmada ELO puanlı sporculara karşı en az 1 puan almanız durumunda yarışma sizin için hesaplamalarda kullanılır. İlk yarışmanızda ELO puanlı sporculara karşı “0” yada “½” puan alırsanız bu yarışmanız sizin için hesaplamalara alınmaz.

·   Oynanmadan sonuçlanan maçlar dikkate alınmaz.

 

2.    ELO puanlı 9 sporcu ile bir yarışmada mı oynamam gerekiyor?

 

Hayır. Bu şartı en az 3 ELO puanlı sporcu ile karşılaştığınız birden fazla yarışmaya katılarak ta yerine getirebilirsiniz. 9 ELO puanlı sporcu ile yarışma şartını iki seneden eski olmayan yarışmalarla tamamlamalısınız. FIDE ELO listelerini 2 aylık periyotlarla (Ocak,  Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül, Kasım) yayınlamaktadır.

 

3.    FIDE’ deki kişi kartımda doğum tarihi bilgim ve resim alanım boş. Ne yapmam gerekli?

 

Doğum tarihi bilgilerinizi gg/aa/yyyy olmak üzere ve kişi kartınızda görünmesi istediğiniz size ait resminizi elo@tsf.org.tr adresine e-posta ile göndermeniz halinde gerekli işlemler yapılır.

 

Ayrıca elo hesaplamaları formulü hakkında bilgi almak için FIDE nin web sayfasının http://ratings.fide.com/calculators.phtml adresini inceleyebilirsiniz.

0
0
0
Yorum Yaz